• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Hakan

Moderator
moderator
Onaylı Üye
7 Şub 2022
98
46
14

WordPress nedir?​

WordPress nedir (kısaca): Hiçbir şekilde yazılım dili bilmeden,kendinize özgü bir site yaratmanın kolay yollarından biridir ancak WordPress nedir sorumuzun yanıtı sadece bu cümleden çıkarmamız absürt olur.

Tüm anlamıyla öğrenmek istiyorsanız öncelik olarak yazımın tamamını okumanızı öneririm.
En hızlı biçimde ve kolaylıkta sizlerin site kurmanızı sağlayan açık kaynak kodlu bir yazılımdır.İstediğiniz gibi kodlarda oynama yapıp kendinize özgü bir tasarım,temayla bu yazılımı görsel olarak geliştirebilirsiniz .Hatta ve hatta bu tasarımlarınızı satıp bu iş üzerinden parada kazanabilirsiniz ancak şunu söylemem gerekir ki tema hazırlamak için ufak bir yazılım bilgisine ihtiyacınız olacaktır .
WordPress nedir?

Kimler WordPress kullanır?​

WordPress genel olarak haber,bülten gibi şirketler tarafından kullanılır tabi kişisel olarak kullananın sayısı ise azımsanamayacak kadar fazladır bu yazılımda.
Kimler WordPress kullanır sorumuzun asıl yanıtıysa bu: yaklaşık olarak 500'ü aşkın şirket tarafından profesyönel bir biçimde kullanılıyor ve birçok ünlü müzik,haber merkezi ,blog sitesinin alt yapısında WordPress kullanılır,bunların arasına sende katılarak yerini kaçırma bence.

WordPress üzerinden nasıl para kazanırım?​

WordPress kullandığınızda ücretli veya ücretsiz bir şekilde seo uygulamaları karşınıza çıkacaktır onları kullanarak önce seo ayarlarını tamamlamanız gerekmetedir akabinde kendiniz veya makaleyaz.net’den alacağınız seo uyumlu makaleleri yayınlayarak özel olarak sponsor bulabilirsiniz veya Google Adsense başvurusu yaparak çok iyi paralar kazanabilirsin, “Ya,WordPress üzerinden nasıl para kazanırım?” sorunuzada böylece yanıtlamış olduk şimdi geçelim diğer alt başlığımıza.

WordPress’i nereden alacağım?​

Şimdi muhtelemen senin sorularından biri şu olacaktır "Nereden alacağım bu WordPress'i?",soruna hemencik yanıt vereyim bu yazılım tamamiyle ücretsiz ve açık kaynak kodludur.Wordpress'i kolayca verdiğim adreslerden indirebilirsin (WordPress.org veya WordPress.com)
Peki hâlâ neyi bekliyorsun git ve kendine ustaca bir site kur ve hiçbir şekilde para ödemeden kendi tarzınla , kendi stilinle bir site kurmaya başla.

WordPress temalarına ücret ödemek zorunda mıyım?​

Hayır ödemek zorunda felan değilsin,Kurulum aşamasında sana 3 adet ücretsiz tema verilecek istersen onlardan birini kullanabilirsin veya WordPress’e ait olan mağazasında ücretsiz temalardan edinebilirsin.
Bunları da beğenmezsen şayet kendi tasarımını üretebilirsin bunlar içinde kendi zamanın ve bilgilerin haricinde bir şey harcamayacaksın hem kendi tarzını,hemde zevkini sitene yansıtma şansı senin elinde git ve kendi tarzını yansıt yani velhasılıkelam WordPress temalarına ücret ödemek zorunda değilsin.
 
Üst Alt