• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Vestel Venüs Z20 Özellikleri ve İncelemesi

Admin

WF.CoM.TR
Admin
Kurumsal Plus
22 Ocak 2022
2,058
3
86
678
34
Bursa
Yerli teknoloji üreticilerinden Vestel tarafından üretilen Vestel Venüs Z20 özellikleri ile birlikte, ürünü inceleyerek tüm detayları sizler için irdeledik. Türkiye’nin ilk ve tek akıllı telefon üreticisi konumundaki Vestel, son birkaç yıl içerisinde üretmiş olduğu telefonlarla dikkat çekiyor. Webmaster blog olarak bu tarz incelemelere devam edeceğiz.

Firma her ne kadar üst düzey cihaz seviyesine ulaşamasa da, giriş ve orta segmentte akıllı telefon ihtiyaçlarını özellikleriyle birlikte sunduğu fiyat avantajlarıyla fazlasıyla karşılamayı başarmış durumda. İlk üretmiş olduğu telefonlarda ciddi başarılar elde edememiş olsa da, son modellerin bir hayli başarılı olduğunu ve özelliklerine göre fiyatlarının çokta uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Vestel Venüs Z20 Özellikleri ve İncelemesi​

Venüs Z20 Tasarım Detayları​

Önceki modellerinde gördüğümüz tasarım acemiliğini fazlasıyla üzerinden atan firma, Vestel Venüs Z20 ile tasarımdaki sıkıntılarını fazlasıyla aşmış durumda. 2.5D yuvarlatılmış tasarımıyla dikkat çeken Z20, parlak arka yüzüyle ayrı bir hava yakalamış durumda. Ancak cihazın arka tarafındaki parlaklık fazlasıyla şıklık katmış olsa da, parmak izinin belirli oranlarda kaldığını da söyleyebiliriz.

Arka kısmında bulunan iki kamerasının telefon yüzeyiyle aynı derinlikte olması, tasarım anlamında yine tatminkar bir özellik olarak dikkat çekiyor.

Altın, sedef mavisi ve inci siyahı gibi renk seçenekleri bulunan telefonun, tasarımsal anlamda hiçbir eksiğinin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ön kısmında ise birbirine yakın mesafede bulunan ses ve güç tuşlarının, arasının biraz daha açık olmasını beklerdir.

Sol kısmında SIM kart yuvasına sahip olan telefonunun ön kısmında, kamera ve LED Flaş dışında kulaklık çıkışını ve hoparlör yuvaları da büyük bir incelik sunuyor.

vestel-venus-z20.jpg

Venüs Z20 Teknik Özellikleri​

3400 mAh pilden güç alan cihazın pil değerleri ortalama cihaz seviyesinde olsa da, günümüzde akıllı telefon modellerinin pil değerlerinin daha fazlasını sunduğunu düşünürsek bu konuda biraz daha iyi olmasını beklerdir. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunan Vestel Venüs Z20 özellikleri arasında, 8 çekirdekli işlemcisi de dikkat çekiyor.

Parmak izi okuyucu özelliği bulunan telefonun, 16+5 MP ana kamerası bulunuyor. Cihazın ön kamerası ise 8 MP olup, flaşlı bir ön kameraya sahip.

3.0 hızlı şarj desteği sunan telefonun 2160 x 1080 ekran boyutuna sahip olması ise, özellikle büyük ekranlı telefonlardan hoşlananlar için oldukça yeterli seviyededir. FM radyo, Snapdragon 630 işlemci ve 4K video kayıt özelliklerinin de bu cihaz için yeterli olduklarını söyleyebiliriz.

İddialı Kamera ve İyi Bir Performans​

İddialı kamerasıyla dikkat çeken telefonun, şık görsellerin yanı sıra kaliteli videolar çektiğini söyleyebiliriz. Video kayıtları ve normal kullanımlarda genel özellikleriyle, cihaz iyi bir performans sunuyor. Tüm özellikleri ve kullanım detaylarına baktığımızda, fiyatını da dikkate alırsak telefonun bu fiyatlara alabileceğiniz en iyi ürünlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Piyasada ortalama olarak 1750 TL’ye bulabileceğiniz telefonun resmi Vestel internet sitesi fiyatlarının, 2099 TL olduğunu görmekteyiz. Fiyat bazı inceleme sitelerinde biraz yüksekmiş gibi bir algıya neden olsa da, bu özelliklere gayet başarılı özelliklerden bahsetmek oldukça mümkündür.
 
Üst Alt