• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Teknolojinin yararları nelerdir?

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

Teknolojinin Yararları Nelerdir?​

İnsanların ihtiyaçlarına yönelik, kas gücünü azaltarak makinelerin gücünü arttırmaya odaklı yetenek, bilgi, yöntem ve tekniklerin bütününe denir. Teknoloji bir bilimdir, kelimenin sonundaki “Loji” Latinceden gelen bir kelimedir ve anlamı Bilim’dir, teknoloji aslında Tekno Bilimi demektir.

Teknolojinin Yararları Nelerdir?​

Teknoloji insanlık adına çok büyük bir gelişmedir. Uzay araçları, yazılımlar, fabrikalar, evlerimiz gibi pek çok alanda teknolojik en az bir ürün kullanırız. Örnek vermek gerekirse eğer cep telefonlarımız sayesinde birilerinin yanına gitmeden hemen arayabiliyoruz, bir internet sitesinden bilgi alabiliyoruz. Yazılımlar sayesinde bir birimiz ile mesajlaşabiliyoruz, evimizin akıllı olmasını sağlıyoruz. Şimdiyse genel bir analiz yapalım ve teknolojinin yararlarına birkaç örnek verelim.

teknolo.jpg

Problem Çözme Becerisinin Gelişmesini Sağlar​

Eskiden var olan fabrikaları düşünün çok fazla insan çok fazla görev yapardı şimdiyse insanların problemleri çözerek geliştirdikleri yazılımlar sayesinde insanlar sadece kontrol ve denetimleri sağlıyor kalan tüm işlemleri makineler yapıyor.

Teknolojik ürünün kullanılması için bir problemimizi çözmesi gerekiyor playstation sayesinde oyun oynama ihtiyacımızı giderebiliyoruz bu ürünü geliştiren insanlar insanların bir problemini görmüş ve bunun için bir ürünü geliştirmişler.

IQ Seviyesini Arttırır​

Cornell Üniversitesi’nden Prof. Tomoe Kanaya farklı ülkelerdeki 9 okulda 9 bin öğrenci üstüne araştırmalar yapmış ve Mevcut neslin IQ seviyeleri önceki neslin üstünde çıkmış. Bunun nedeniyse teknoloji, çünkü teknolojinin hayatlarına girmesiyle çocuklar, daha fazla uyarana ve daha fazla bilgiye maruz kalıyor bunun sonucunda da beyin sürekli olarak aktif kalıyor. Ancak bu yararlar sürekli oyun ve eğlence için kullanılırsa yarardan çok zarara dönüşebilir.

Dünyadaki Sınırları Kaldırır​

Dünya’nın neresinde olursanız olun milyonlarca kilometre uzaktaki insanlarla anında iletişim kurabilir, oyun oynayabilirsiniz. Günlerce süren postaların ulaşması artık en fazla 10 saniye. Gerçek Dünya’da değil sanal Dünyada da eviniz olabilir belki de bir arabanız artık sanal Dünyada yani Metverse’de arsa satmaya başladılar.
 
Üst Alt