• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
 • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Şikayet! Kategori Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakan

Moderator
moderator
Onaylı Üye
7 Şub 2022
98
46
14

Forum şikayet yazma kuralları!​

 1. “Konu baltalama” olarak adlandırdığımız durumlar için şikayet konusu açmanız yasaktır. Sizi rahatsız eden mesajları (Şikayet et) butonunu veya destek sistemini kullanarak rapor edebilirsiniz.
 2. 50-100 TL altı gerçekleştirilen ticaretler için şikayet konusu açmak yasaktır.
 3. Şikayetinizi kısaca özetlemeli, gereksiz uzatmamalı, karşılıklı polemiğe girmemelisiniz. Aksi halde konunun çözümü uzayacağı gibi, hakkınızda uzaklaştırma cezası da verilebilir.
 4. Dolandırıcı, ş-erefsiz, tokatçı vb gibi ifadelerin forum içinde kullanılması yasaktır.
 5. Yöneticiler hakkında, forum yönetimiyle ilgili konularda şikayet başlığı açılması yasaktır. Verilen bir karar ya da yapılan bir işlemden memnun değilseniz, önce forum kurallarını incelemeli, şikayetinizi en son destek sistemi üzerinden yaziniz, çözüme kavuşmaması durumunda direk site sahibi @Admin ile iletişime geçmelisiniz.
 6. Şikayetleriniz Kanıtsız, sadece şüphe üzerine ise konu açılması yasaktır.
 7. WF Yasama, Yürütme ve Yargı Organı değildir! Bu yüzden adli konulara girecek şikayetlerinizi, Savcılığa yada karakola bildirmelisiniz.
 8. Eğer açmış olduğunuz şikayet konunuzda haksız bulunursanız, en az 7 gün olmak üzere forumdan uzaklaştırılırsınız.
 9. Tüm karakterleri açık olacak şekilde, şikayetçi olduğunuz kişinin adını ve soyadını yazamazsınız! Kişinin kimliğini, adresini, telefon numarasını vb. *kişisel haklarını hiçe sayacak hiçbir önemli kişisel bilgi veremezsiniz!
 10. Şikayet konularının silinmesi için; KVKK ihlali olması, yasadışı içerik barındırması, haksız veya yanlış açılmış şikayet konusu olması veya şikayetçi kişinin report etmesi (şikayetinden vazgeçmesi) gerekmektedir.
 11. WF bir üye hakkında yada ticaret yaptığı kişiler hakkında "şikayet konusu açarım diye" tehdit amaçlı haksız yere şikayet konusu açan kişi; Eğer konu sonucunda haksız çıkarsa forumdan 7 gün uzaklaştırılacaktır. Bu olaylar tekrarlanırsa ban süresi'de artacaktır.
 12. Şikayet konularında verilen kararlar için diğer kategorilerde ( off-topic, sorum var, vb ) konu açmak yasaktır. Şikayet konusu hakkında itirazlarınızı konuyu report ederek veya mail ile bildirebilirsiniz.
Yukarıdaki kurallara uymayan üyelere; yönetimin inisiyatifi ve yanlışın büyüklüğü dahilinde, uzaklaştırma cezası uygulanacaktır.
Yukarıda kurallar açıkça belirtilmiştir. Uymayan üyeler hakkında bu tür konuları açmakta ısrarcı olursa, belirli sürelerde veya kalıcı olarak uzaklaştırma cezası verilecektir.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt