• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

SEO Zehirlemesi Nedir?

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

SEO Zehirlemesi Nedir, Neden SEO Zehirlemesi Yapılır?​

Arama motoru zehirlenmesi olarak da bilinen SEO zehirlenmesi, arama motorlarını, arama sonuçları sayfasında daha yüksek bir sıralama elde etmek için kandırmak amacıyla trend olan anahtar kelimelerle dolu web sayfaları oluşturmayı içeren, siber suçlular tarafından yapılan bir saldırı yöntemidir.

Diğerler saldırı türlerinin yanı sıra, anahtar kelime doldurma, gizli metin kullanımı ve gizleme gibi SEO zehirlenmesini uygulamanın farklı yolları bulunmaktadır.
SEO zehirlenmesinin en yaygın amacı, girilmesi tercih edilmeyen kötü amaçlı web sitelere trafik çekmektir.

SEO zehirlenmesinden korunmak için:
– Viral bir konu hakkında arama yaparken dikkatli olun. Seçim sonuçlarına bakarken bile bir saldırı meydana gelebilir. Siber suçlular, aranabilir bir ilgiye sahip olan herhangi bir olayı, saldırıları için mükemmel bir zaman olarak kullanırlar.

– Arama motoru sonuçlarınıza baktığınızda, görünen gerçek URL’ye de bakın. URL başlığında garip bir kelime dizilimi olan, hiç duymadığınız bir web sitesi ise uzak durmalısınız. Örneğin: Bir URL “.ru” ile bitiyorsa, yabancı bir site olduğu ve bir saldırı içerme olasılığı daha yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

– Sizi yönlendiren sitelerden kaçının. Bunun nedeni, görünüşte sıradan bir web sitesine gitmenizi, ancak daha sonra seçtikleri bozuk ya da kötü yazılımlı sayfaya ulaşana kadar, sürekli olarak yeniden yönlendirilmenizdir.

– Girdiğiniz sitelerin genellikle “https://” ile başladığından, yani SSL sertifikasına sahip olduğundan emin olun.
 
Üst Alt