• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
 • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Screaming Frog, Google URL Inspection API'sini Ekliyor

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

Screaming Frog, Google URL Inspection API'sini Ekliyor​

Screaming Frog, Google'ın mevcut indeksleme verilerine erişime izin veren yeni URL inceleme API'sini entegre etmek için hiç zaman kaybetmedi. Yeni API, Screaming Frog'un dikkat edilmesi gereken web sitesi sorunlarını tanımlayan yedi yeni filtre içermesini sağlar.

Yeni güncelleme Screaming Frog'un genişletilmiş kullanışlılığına ek olarak, Romeo adlı kod da bir log4j güvenlik açığı sorununu gideriyor, yeni klavye kısayolları ekliyor ve daha kararlı hale getirmek için bazı hataları düzeltiyor.

Web Sitelerini Düzeltmenin Yedi Yolu​

Google'ın yeni URL Denetleme API'si, Screaming Frog gibi yazılım araçlarının Google Arama Konsoluna erişmesine ve verileri araca aktarmasına olanak tanır.

API, Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelir. İki yazılım programı arasında, her ikisinin de veri paylaşmak için bağlanmasına ve iki program arasında belirli bir entegrasyon düzeyine ulaşmasına izin veren bir köprü gibidir.

Screaming Frog'un URL Inspection API entegrasyonu, popüler site denetim programının aşağıdaki yepyeni sorun giderme filtrelerini sağlamasına olanak tanır.

Yedi Yeni Denetim Filtresi:​

 1. URL Google'da Değil
  URL, Google tarafından dizine eklenmez ve arama sonuçlarında görünmez. Bu filtre, dizine eklenemeyen URL'leri ("noindex" olanlar gibi) ve dizine eklenebilen Dizine Eklenebilir URL'leri içerebilir. API'ye göre Google'da olmayan her şey için bir filtredir.
 2. Dizine Eklenebilir URL Dizine
  Eklenmemiş Taramada bulunan, Google tarafından dizine eklenmemiş ve arama sonuçlarında görünmeyecek Dizine Eklenebilir URL'ler. Bu, Google tarafından bilinmeyen veya keşfedilmiş ancak dizine eklenmemiş URL'leri ve daha fazlasını içerebilir.
 3. URL Google'da, Ancak Sorunları
  Var URL dizine eklendi ve Google Arama sonuçlarında görünebilir, ancak mobil kullanılabilirlik, AMP veya Zengin sonuçlarla ilgili, optimum şekilde görünmediği anlamına gelebilecek bazı sorunlar var.
 4. Kullanıcı Tarafından Bildirilen Kurallı Seçilmedi
  Google, HTML'de kullanıcı tarafından bildirilenden farklı bir URL'yi dizine eklemeyi seçti.
 5. Sayfa Mobil Uyumlu Değil
  Sayfada mobil cihazlarda sorunlar var.
 6. AMP URL'si Geçersiz
  AMP'nin dizine eklenmesini önleyecek bir hatası var.
 7. Zengin Sonuç Geçersiz
  URL'de, zengin sonucun Google arama sonuçlarında gösterilmesini engelleyecek bir veya daha fazla zengin sonuç geliştirmesiyle ilgili bir hata var."
URL Denetleme Aracı API entegrasyonunun değeri, artık Search Console indeksleme verilerini Screaming Frog tarama verilerinin üzerine yerleştirebilmenizdir; bu, Screaming Frog tarafından çıkarılan tüm sayfa veri noktalarını indeksleme durumuyla yan yana görmenize olanak tanır.

Screaming Frog artık üst menüdeki Toplu Dışa Aktarma sekmesinden verilerin toplu olarak dışa aktarılmasına izin veren bir Zengin Sonuçlar inceleme aracı kazanıyor.

Ek Güncellemeler​

Diğer güncellemeler, yukarıda bahsedilen log4j güvenlik açığı düzeltme ekine ek olarak klavye kısayollarının eklenmesidir (tarama projelerini kapatmak için ctrl + W), kelime filtrelemeyi iyileştirmek için Word Bulut Görselleştirme aracını dile duyarlı hale getirdiler, bir Sayfa Hızı Öngörülerini düzelttiler. JavaScript taramalarında duraklamaya neden olan bir sorun olan bug, sabit CSS Yolu çıkarma, baştaki ve sondaki eğik çizgileri desteklemek için düzeltildi ve Screaming Frog'un daha sorunsuz çalışmasını sağlayan çeşitli diğer düzeltmeler.

Screaming Frog URL Inspection API Entegrasyonu Bölüm 1?​

Güncelleme duyurusu, daha da iyi hale getirmek için yapılması gereken daha fazla entegrasyon çalışması olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

Verilerin Screaming Frog arayüzüne nasıl sığdırılabileceğine ilişkin pratik sınırlamalar nedeniyle, URL inceleme verilerinin tamamı buna sığamaz. Ancak, kullanıcılar bunun önemli olduğunu düşünürlerse, ek veriler eklemek için kullanıcı geri bildirimlerini dinlemeye söz verdiler.

Screaming Frog duyurusu şunları kaydetti:

"Kullanım ve kullanıcı geri bildirimi ile, ek içgörüler elde etmek için verileri entegre etme yöntemimiz de iyileşecek.

Herhangi bir sorun tespit ederseniz veya URL Denetleme API'sinden ek veriler veya raporlar görmek isterseniz, destek aracılığıyla bize bildirmeniz yeterlidir.

Halihazırda planlanmış birkaç öğemiz var, ancak kullanıcıların hızlı bir şekilde keyfini çıkarması için oradaki en önemli öğeleri içeren temel özelliği almak istedik.”
Bu yüzden, Screaming Frog daha da güzel şeyler getiriyor gibi görünüyor.
 
Üst Alt