• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Jeff Bezos, Elon Musk'ın Şirketi Starlink'e Rakip Oluyor!

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

Jeff Bezos, Elon Musk'ın Şirketi Starlink'e Rakip Oluyor!​


Amazon şirketinin kurucusu olan Jeff Bezos, Starlink'e rakip olacak bir proje üzerinde çalışıyor. Elon Musk'un sahibi olduğu Amerikan uydu şirketi, SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızı olarak, yer istasyonları ile birlikte çalışan ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşuyor.

Amazon, İşte Bu Şirketler ile Starlink’e Rakip Oluyor!​

Amazon bazı şirketler ile anlaşma yaptı; Boeing, Lockheed Martin ve Avrupalı Arianespace arasındaki ortak girişim olan United Launch Alliance adlı iki deneyimli roket üreticisinin yanı sıra, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos’un yönetim koltuğunda oturduğu şirket olan Blue Orijin’i de içeriyor.

CNN International'ın haberine göre, Jeff Bezos'un bu görevler için kullanmayı planladığı üç roketin tamamı henüz faaliyette değil ancak bu yıl veya 2023 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi bekleniyor. Amazon'un Project Kuiper adlı uzay üstünden internet sağlama projesinin, Elon Musk'ın Starlink şirketi ile rekabet edeceği açıklandı. Elon Musk ve Jeff Bezos'un, NASA ve ABD ordusunun yüksek rakamları işleri dâhil birçok alanda rekabet ettiği de biliniyor.
 
Üst Alt