• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

iPhone veya iPad Pro'da Face ID çalışmıyorsa? Çözüm Yolları

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

iPhone veya iPad Pro'da Face ID çalışmıyorsa? Çözüm Yolları​

Herkese merhaba netliyo.com üyeleri, FaceID çalışmıyor sorunu pek çok kullanıcı tarafından çeşitli forum sitelerinde paylaşılan bir sorun ve gün geçtikçe daha çok kişi bu sorunu yaşadığını dile getiriyor. Konu hakkındaki tüm sorularınız bu yazının sonunda çözülmüş olacak.

iPhone FaceID Sorunu Neden Olur?

  • Cihazınızı yeni açtıysanız veya yeniden başlattıysanız
  • iPhone’u 48 saatten uzun süre açmadıysanız
  • Size verilen 4 saatlik sürede FaceID kilidini açmadıysanız
  • iPhone’dan uzaktan bağlanma komutu aldıysanız
  • Yüzünüz 5 defa eşleşmediyse
  • Cihaz güncellemelerini yapmadıysanız


FaceID Sorununu Çözmeye Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler;​

  • FaceID için yüzünüzü tam bir şekilde okuttuğunuzdan emin olun sorunlar varsa giderin
  • Cihazınız için yüz tanılama kimliğini etkinleştirdiniz mi? Yapmadıysanız mutlaka yapın

1. Çözüm Yolu: Telefonunuzu Güncelleyin​

Telefon güncellemesi yapmadıysanız eğer pek çok telefon modelinde bazı özellikler devre dışı kalabilir. Bunun ticari açıdan nedenleri olmakla birlikte eski yazılımın kötü çalışması sonucu da olabilir.

2. Çözüm Yolu: FaceID İçeriğini Sıfırlayın Ve Yeniden Yüzünüzü Taratın​

Sıfırlayıp yüzünüzü yeniden taratmak her zaman en kolay iştir, forumlarda bu sorunlar ile karşılaşan kullanıcıların da ilk yaptıkları şeylerden biri sıfırlamak ve daha sonra tekrar yapmak.

3. Çözüm Yolu: Telefonu Yeniden Başlatın​

Bu adımı en başında yapmak sizler için daha iyi olabilir. Telefonu yeniden başlatmak en kolay ve temel bir çözüm yoludur, telefonun yeniden başlatmak sayesinde bazı fonksiyonlar yerine oturur böylece ortaya çıkan sorunlar çözülebilir.
 
Üst Alt