• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

iPhone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası ve Çözümü

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

iPhone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası ve Çözümü​

iPhone Aksesuar Desteklenmiyor hatası alıyorsanız ilk öne telefonunuzu yeniden başlatın, daha sonra yazının geri kalan kısımlarını okumaya devam edin.

iPhone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası Neden Olur​

iPhone kullanıcılarının telefonlarına şarj aleti taktıkları zaman veya herhangi bir telefon aksesuarını taktıkları zaman aldıkları hatalardan biri olan “Aksesuar Desteklenmiyor” hatasının nedeni aksesuar giriş yerinin bozukluğu olabilir, genelde şarj cihazı taktığınız zaman böyle bir uyarı alıyorsanız ya şarj aletiniz bozuktur veya şarj giriş yeri zamanla zedelenerek duyarsız hale gelmiştir. iOS yazılımı son sürüm olmayabilir.

iPhone Aksesuar Desteklenmiyor Hatası Çözümleri​

Telefonunuzu yeniden başlattıysanız eğer bir kez daha aksesuar takmayı deneyin, olmadıysa eğer sıradaki çözümleri teker teker deneyin.

iPhone Aksesuarınızı Değiştirin​

Sorunun nedeni şarj aletinin bozukluğuysa eğer değiştirmekte fayda var. Şarj aletini taktığınız zaman bu uyarı çıkıyorsa eğer şarj aletinin bozukluğundan kaynaklanıyordur. Kulaklık taktığınız zaman bu sorunu alıyorsanız eğer farklı bir kulaklık ile deneyerek bir kez daha kontrol sağlayın.

Sertifikalı Bir Ürün Kullanın​

iPhone telefonlar bazen sertifikasız ve zararlı olabilecek aksesuarları kabul etmez bu yüzden desteklenmiyor hatası çıkabilir. Sertifikasız ürün kullanmak iPhone garantisinin de bitmesine neden olur.

iOS Yazılımı Kusurlu Olabilir​

Telefonunuzda bir virüsün bulaşmış olması yazılımların düzgün çalışmasını engeller sonucunda da aksesuarı taktığınız zaman iPhone “Aksesuar Desteklenmiyor” hatası çıkar.

Bluetoot Bağlantısının Bağlı Olduğundan Emin Olun​

Uzaktan bağlantılı bir cihaz kullanıyorsanız eğer cihaz ile bağlantının kopup kopmadığından emin olun. Eğer bağlantıda bir sorun görmüyorsanız bağlantıyı bir kesip tekrar bağlayın.

Yazılımınızı iOS'in en son sürümüne güncelleyin​

Bazı aksesuarlar iOS'in son sürümünü gerektirebilir. iOS'i son sürümüne güncellediğinizden emin olun.
 
Üst Alt