WF - Size Güvenli Ortam Sağlıyoruz. İyi Ticaretler Dileriz.
Keşfet
  • Bilgilendirme; Sitemizde altyapı değişikliği nedeniyle, kayıtlı üyelerimiz hesaplarına giriş sorunları ile karşılaşabilirler. Buradan yeni şifre isteğinde bulunup hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz.

Cumhurbaşkanından İsveç Ve Finlandiya'ya Gerekli Adımlar Atılmazsa Süreci Dondururuz

wmgtasarim

WMGTASARIM
Yönetici
Katılım
16 Tem 2022
Mesajlar
33
Konum
Tekirdağ
Kredi
95,590
Meslek
Yazılım
Facebook
wmgdesig
Ticaret: 0 / 0 / 0
Son dakika: Kabine Toplantısı kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliklerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Her iki ülkeye de şartlı onay verdiklerini söyleyen Erdoğan, "Gerekli adımlar atılmazsa süreci dondururuz." dedi.

Screenshot_2022-07-18-18-48-18-676.jpg


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurusu hakkında değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,her iki ülkeye de resti çekti. Üyeliklerine şartlı onay verdiklerini belirten Erdoğan, gerekli adımların atılmaması durumunda süreci donduracaklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında şunları söyledi:"NATO Madrid zirvesinde ülkemizin krizler konusundaki yaklaşımlarını en üst düzeyde dile getirdik.
İsveç ve Finlandiya'nın üyelik süreci için getirdiğimiz şartların kabulü üzerine şartlı onayımızı üyelerle paylaştık.
"İSVEÇ İYİ BİR GÖRÜNTÜ VERMİYOR"İsveç ve Finlandiya'nın üyeliği ile ilgili şartlarımız için gerekli adım atılmazsa süreci donduracağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
İsveç'in iyi bir görüntü vermediğini görüyoruz. Türkiye olarak duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir.
"MUHALEFETİN SÖYLEMLERİ BİZİ BAĞLAMAZ"Muhalefetin değişik değişik bir şeyler söylemesi biz bu ülkede iktidar olduğumuz müddetçe bizi bağlamaz. İsveç'in bu konuda iyi bir görüntü vermediğini görüyoruz. Bizim Türkiye olarak bu duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir."