• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

Android’de Google Chrome Güncelleme Sorunu

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

Android’de Google Chrome Güncelleme Sorunu ve Çözümü​

Son zamanlarda Android işletim sistemine sahip telefonlarda görülen Google Chrome güncelleme sorununun nedenleri çok, ancak bunların çözümü de çok. Aşağıdaki tüm maddeleri birer birer deneyerek güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

Google Chrome Güncelleme Sorunu Çözümü​

Google Chrome tarayıcısının ara yüzünün sağ üst köşesinde güncelleme uyarısı almıyorsanız üç nokta, güncelleme uyarısı alıyorsanız da kırımızı bir buton görürsünüz. Güncellemek için uyarı butonuna tıklayınca sadece dönme animasyonunu görüyorsanız ve bir türlü güncelleyemiyorsanız aşağıda ki adımları takip etmelisiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin​

İnternet bağlantınız bulunmuyorsa Google Chrome doğal olarak güncellemeyi yükleyemez. Eğer WiFi ağı üzerinden veya sabit bir internetten bağlanıyorsanız mobil internetinizi açarak da deneyin, ancak bunu yaparken de “Sadece WiFi Bağlıyken İndir” kısıtlamasından kurtulmalısınız.

Bluetoot’u Kapatın​

Bluetoot kapatmak çoğu insana saçma gelebilir ancak bazı Android forumlarında bunu yaparak sonuca ulaştığını iddia eden kişiler var.

Telefonu Yeniden Başlatın​

Telefonun yazılımlarında sıkıntı olabilir bu yüzden tüm yazılımlarının sıfırdan başlaması için yeniden başlatmak ve hatta mümkünse bir müddet kapalı tutup tekrar açmak mantıklı olacaktır.

Tüm Play Store Uygulamalarını Güncelleyin​

Bunu yapmak için Play Store uygulamasına girip Profil Fotoğrafınızın bulunduğu kısma tıklayıp ardından Uygulamalar ve Cihazı Yönetin’e tıkladıktan sonra Genel Bakış kısmından Tümünü Güncelle diyerek hızlıca güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Son kozlarımızı kullanmanın da zamanı geldi diye düşünüyorsanız eğer aşağıda sıraladığımız seçenekleri de test edebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına döndürerek tekrar denemek (önemli verilerinizi yedekleyin, sonra oturup ağlamayın),

Cihazı servise götürüp işletim sistemini tekrar yükletmek,

Chrome uygulamasını silip tekrar yüklemek

En son seçeneğimiz de Google Chrome tarayıcısını olduğu gibi bırakmak ve farklı bir tarayıcıyla hayatınıza devam etmek.
 
Üst Alt