• Özel Kurumsal+Plus üyelik paketi için 50% İNDİRİM fırsatı kazan. Üstelik Kurumsal+Plus paketi satın aldığınızda + Reklam Hizmeti + Mesleki Rank Yanında Hediye! - Kampanya 2024 yıl sonuna kadar geçerlidir! Detaylar için Tıklayın!
  • Merhaba! WF’e hoş geldiniz! WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir. WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

800 bin brazzers kullanıcısının bilgileri çalındı

Elbeate

Elbeate bir gün...
kullanici
23 Ocak 2022
96
1
46
14
eniyinet

800 bin Brazzers kullanıcısının bilgileri çalındı​

Porno içerik üreticisi Brazzers'ın 800 bine yakın kullanıcısının bilgileri açığa çıktı.​

Brazzers izleyicilerinin, sahneleri ve oyuncuların performanslarını tartıştığı foruma ait kullanıcı bilgileri çalındı. Kullanıcıların bu foruma giriş yaparken, p*rno filmlerin izlendiği sitedekiyle aynı bilgileri kullandığı öğrenildi.

Brazzers kullanıcı bilgilerini çalan korsanların vBulletin yazılımının bir açığından faydalandığı düşünülüyor. Site yetkilileri, bu sızıntı sonrasında tüm önlemlerin alındığını açıklarken, kullanıcıların tedirginliği sürüyor.

ÖZEL KONUŞMALAR DA VAR

E-mail adresleri
, kullanıcı adları ve şifrelerin yer aldığı yüz binlerce kişilik liste bir internet sitesinde de yayınlandı.

Bilgisayar korsanlarının elde ettiği bilgiler 2013 yılında çalınmış olmasına rağmen henüz yayınlandı. Bilgiler incelendiğinde kullanıcıların hem forum hem de film sitesi için aynı şifreyi kullandıkları ortaya çıktı.

FORUM YÖNETİCİLERİNE ELEŞTİRİ

Siber güvenlik uzmanı
Troy Hunt, hack'lenen kullanıcıların sadece bilgilerinin değil, site üzerinden özel mesajlarla yaptıkları görüşmelerin de 3. şahısların eline geçtiğine dikkat çekiyor.

Hunt, forum yöneticilerinin güncellemeleri zamanında yapmadıkları için forumda kullanılan vBulletin yazılımının saldırı ve tehditlere açık hale geldiğini, bu yüzden bilgisarayar korsanları için kolay hedef olduğunu söylüyor.
 
Üst Alt