WF - Webmaster Forumu

Merhaba! WF’e hoş geldiniz!
WF, Türkiye’nin en iyi webmaster forumu ve freelancer platformu olarak bilinir. Burada webmasterlar, yazılım geliştiriciler, sosyal medya uzmanları, domain ve hosting hizmetleri ile ilgilenen kişiler bir araya gelir.
WF, güncel ve bilgi dolu içerikleri paylaşarak kullanıcılarına fayda sağlar. Aynı zamanda kaydolup giriş yaptıktan sonra konu oluşturabilir, mevcut konulara yanıt gönderebilir, diğer üyelere itibar kazandırabilir ve özel mesajlaşma programınızı kullanabilirsiniz.
Üstelik tüm bu özellikler tamamen ücretsizdir! 😊

10 en i̇yi netflix dizi ve film önerisi

Admin

Administrator
Admin
Kurumsal Plus
22 Ocak 2022
2,046
3
81
678
34
Bursa

10 En İyi Netflix Dizi ve Film Önerisi​


Dijital Platform Netflix bünyesinde bildiğiniz üzere sayısız dizi ve film mevcut. Fakat bunların içerisinden kaliteli ve iyi bir yapım bulmak çok da kolay değil. Daha doğrusu kişisel isteklere göre keyifli bir seyir imkanı olan dizi seçmekte pek çok işi zorluk yaşıyor. Bu konuda değerlendirebileceğiniz ve keyifli bir şekilde izleyebileceğiniz 10 tane dizi ve film önerisi bu yazı bünyesinde sunulmaktadır. Ayrıca sunulan bu hikayelerin ve dizi ile filmlerin, konuları üzerine artı ve eksileri noktasında da bilgiler verilecektir.

Meşhur Hayalet Ernest İsimli Film​


Taşınmış oldukları yeni kasabada hayatları yeni evlerine Musallat olan bir hayalet ile değişen bir aile anlatılmaktadır. Ergenlik sorunları ile mücadele eden Kevin, aynı zamanda ailesi ile klasik şekilde iletişim sorunları yaşamaktadır. Bu sırada evlerinin Üst katında bir hayalet ile karşı karşıya kalır. Ernest isimli bu hayalet konuşmayan ve aynı zamanda çekingen, korkak bir tavra sahiptir. Kevin ile hayalet arasında kısa süre içerisinde güzel bir bağ oluşur. Ancak zaman içerisinde diğer aile bireyleri hayaleti öğrenir ve onu sosyal medyaya sızdırırlar. Sonuç olarak aile farkında olmadan devletin gizli ve tehlikeli bir kurunu ile karşı karşıya kalır. Hikayenin temelinde bir hayalet olsa bile oldukça eğlenceli ve ailece izlenecek keyifli bir film olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda sosyal medyanın insanlara ne gibi sorunlar getirdiğine yönelik güzel göndermeler de bulunuyor. Aile bağları, sevgi ve dostluk gibi unsurları sıcak biçimde anlatan bir yapım olmuş.

Meşhur Hayalet Ernest İsimli Film


Hemşire İsimli Dizi​


Almış olduğu hemşirelik eğitiminden sonra ilk kez görevinin başına geçecek olan bir kadının başından geçen hikaye anlatılıyor. Gece vardiyasında işe başlayan Pernille, yaşanan garip hasta ölümlerine karşı başka bir hemşireden şüphelenir. Bu konuda her ne kadar bir şey yapamasa bile sorumluluk alarak riskli şekilde kadını takip etmeye başlar. Her ne kadar ilk iki bölüm biraz sıkıcı olsa bile daha sonraki bölümler seyir keyfini yüksek tutuyor. Ayrıca Danimarka yapımı olan bu mini dizi 4 bölümlük. O yüzden kolayca ve keyifli bir şekilde izleme şansı sunuyor.

Hemşire İsimli Dizi

Vortex İsimli Dizi​


27 yıl önce bir kazan neticesinde işini kaybetmiş bir polisin başından geçen zamansal olaylar bu konuda ele alınıyor. Bilim kurgu dizisi olması ile birlikte vortex, aynı zamanda Fransız yapımıdır. Yüzbaşı Ludoviç 27 yıl önce eşinin ölü bulunduğu sahilde yine bir kadın cesedi ile karşı karşıya kalır. Bu andan itibaren günümüz ile 27 yıl öncesine sürekli gidip gelen bir zamansal karmaşanın içinde kalır. Hikaye 2025 yılında geçmekte ve oluşturulan sanal bir gözlük kapsamında olay yeri incelenir. Bu yapılırken zamanda ve uzamda bir yarık açılması eşliğinde Yüzbaşı Ludoviç bunun nasıl olabileceğine dair araştırma yapmaya başlar. Özellikle iki farklı zaman dilimi kapsamında oldukça keyifli bir dizi olduğunu söylemek mümkün. Tek sezonluk bir dizi olması ile beraber aynı zamanda bir Agatha Christie gibi bir de dedektiflik ayrıcalığı da sunuyor.

Vortex İsimli Dizi


Görüngü İsimli Film​


Yine gerçek bir olaydan uyarlanmış olan Görüngü filmi var. Paranormal olayları araştıran 3 kadının başından geçen hikaye bu dizide anlatılıyor. Madrid'de 1998 yılında geçen hikaye, Hepta ismiyle bilinen bir ekibin lideri peder Pilo’nun yaşamış olduğu, esrarengiz ölümcül bir kaza ile bunun araştırılması üzerinden gidiyor. Karakterlerimiz bu olayların derinine indikçe doğaüstü bazı durumların olduğunu görür. Yer yer komedi ve aynı zamanda korku unsurlarını bir arada barındıran bu yapım keyifli bir iki saat sunuyor. Tabii her ne kadar ciddi bir korku filmi olmasa bile eğlenceli vakit geçirme şansı sağladığını söylemek gerekir.

Görüngü İsimli Film


Kim Bu Erin Carter İsimli Dizi​


Karanlık geçmişinin onu yeniden bulduğu Erin Karter isimli bir kadının başından geçen olaylar dizide anlatılıyor. Karakterimiz sakin bir hayat sürdürmek isterken, bir yandan kadrolu öğretmen olmaya çalışıyor, bir yandan iyi bir anne olmaya uğraşıyor ve ayrıca tehlikeli ve gizemli geçmişinin onu bulması ile mücadele ediyor. Sonuç olarak dizi 3 farklı hikaye ve konsept üzerinden eğlenceli ve aksiyon dolu bir dizi sunuyor. Özellikle dozunda aksiyon ve eğlenceyi sağladığı için keyifli şekilde izlenebilir. Karakterimiz olayları düzeltmeye çalışırken aynı zamanda durumlar bir domino taşı gibi birbirini tetikliyor. Tabii bunu yaparken karakterimiz sorunları bir yandan da ailesinden saklamaya çalışmaktadır. Yine tek sezonluk bir dizi olarak öne çıkmasıyla eğlenceli ve yer yer komedisi bulunan bu diziyi izleyebilirsiniz.

Kim Bu Erin Carter İsimli Dizi


Linda Poet'in Hukuk Mücadelesi İsimli Dizi​


Bu dizide yine gerçek bir hikayeden uyarlanarak ekrana aktarılmıştır. Linda Poet 19. yüzyılda İtalya'nın ilk kadın avukatı olarak öne çıkıyor. Kendini kanıtlamak için Ataerkil topluma kafa tutan ve başarıya ulaşan, döneme damga olmuş güçlü bir kadındır. Avukat olma konusunda sürekli her seferde geriden başlamak zorunda kalan Linda, yaşanan bir cinayeti araştırmaya koyulur. Ancak haksız yere avukatlıktan Men edilen Linda, bu araştırmayı gizli bir şekilde ve riskli yapmak zorunda kalır. Kaliteli senaryosu ve eğlenceli şekilde aksiyon dolu bölümleri üzerinden bu diziyi izleyebilirsiniz. Özellikle 19. yüzyıl İtalya dönemine oldukça etkili bir atmosfer altında gösteren bir yapım olduğunu söylemek mümkün. Diğer yandan kıyafetler, ambiyans ve bir dedektiflik dizisi yapısı da seyri keyfini yukarı çekiyor.

Linda Poet'in Hukuk Mücadelesi İsimli Dizi


Şeker Henry'nin İnanılmaz Öyküsü, Zehir, Kuğu ve Fare Avcısı İsmi 4 Kısa Film​


Şimdi de sırada 4 tane çok kısa filmden oluşmuş hikaye var. Bunlar sırasıyla şeker Henry’nin inanılmaz öyküsü, Zehir, Kuğu ve fare Avcısı filmleridir. Her biri yaklaşık olarak yarım saatlik bir süreyi kapsıyor. Karakterler kameraya bakarak konuşurken, aynı zamanda sanki bir roman okuyormuş gibi his yaratan yapımları olduğunu söylemek mümkün. Yönetmenin farklı çekim tarzı üzerinden her bir hikaye değişik konular sunuyor. Aynı zamanda bu çok kısa filmlere sesli kitap gibi bir benzetme yapmak da mümkün. Ayrıca bu filmlerde arkada görülen tasarımlar bütünüyle tiyatro görüntüsü sağlıyor. Her sahne içerisindeki mekanlar gerçek olmayan tasarımlar kapsamında devamlı değişkenlik göstermektedir. Hızlı akan yapısı ile beraber ilginç hikayeleri üzerinden bu yapımları seyredebilirsiniz.

Şeker Henry'nin İnanılmaz Öyküsü, Zehir, Kuğu ve Fare Avcısı İsmi 4 Kısa Film

Esrarengiz Canavar İsimli Film​


Esrarengiz canavar isimli Norveç yapımı film eğlenceli bir fantastik hikaye sunuyor. Norveç dağlarından çıkan ve Kadim bir trolün bölgeyi karıştırması hikayenin temelini oluşturmaktadır. Bu konuda uzman bir paleontolog ile çalışan hükümet, olayların gizemini açığa çıkarmaya çalışmaktadır. Temposu düşmeyen ve aynı zamanda yüksek görsel efekt etkisi bulunan bu eğlenceli film izlenebilir. Özellikle hem senaryo hem de görsellik bakımından Hollywood etkisini en iyi şekilde yansıttığını söylemek mümkün. Canavar konsepti altında eğlenceli bir sunan yapım, ayrıca temposu düşmeden keyifli bir seyir olanağı tanımaktadır. Ailece yüksek görsel efekt etkisine sahip bir film izlemek istiyorsanız esrarengiz canavar bu konuda tam size uygun.

Esrarengiz Canavar İsimli Film


Russian Doll İsimli Dizi​


Diğerlerine göre daha eski bir döneme uzanan Russian Doll isimli dizi, iki sezonu netflix dijital platformu bünyesinde sunulmuş durumda. Özellikle ilk sezonu oldukça eğlenceli olan diziyi izlenmesi gereken seriler içerisinde yer alıyor. 40 yaşında başlayan dizinin ana karakteri bu konuda küçük çaplı bir Bunalım yaşamaktadır. Tam da doğum gününde yaşanan garip olaylar ile beraber aynı günü tekrar tekrar yaşamaya başlar. Sürekli farklı biçimlerde aynı gece ölüp yine aynı yerde ortaya çıkan karakter, bunu çözmek için araştırmaya başlar. Özellikle bu döngüden Kurtulmak isteyen Nadya, bunu araştırırken Ayrıca kendi hayatını da sorgulamaya başlar. Başlarda biraz ağır işleyen bir yapıya sahip olsa bile, İlerleyen zamanlarda oldukça eğlenceli bir hale geldiğini söylemek gerekir. Özellikle 1. sezon finalinin tatmin eden bir yapıya sahip olduğunu eklemek mümkün.

Russian Doll İsimli Dizi


Gece Ajanı İsimli Dizi​


FBI bünyesinde özel olaylar için kurulmuş bir bölümde çalışan Peter, rutin geçen bir gecede gelen ani bir çağrı ile hayatı bambaşka hale döner. Bu acil çağrıya cevap vermesiyle beraber, Siber güvenlik uzmanı Rose ile birlikte yüksek makamlara kadar uzanan tehlikeli durumların içinde kalırlar. Hayatları bir kaosa dönmeye başlayan ikili ipuçlarını takip ederek olayı çözmeye çalışmaktadır. Aksiyon dolu eğlencesi ve ayrıca sıkmayan senaryosu kapsamında izlenmesi gereken The Night Agent keyifli bir dizi olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda bir dedektiflik dizisi olarak da ipuçları eşliğinde merak uyandıran bir dizi.

Gece Ajanı İsimli Dizi


Tüm bu filmler netflix bünyesinde izlenebilecek en keyifli yabancı dizi ve filmler içerisinde yer almaktadır. Aksiyonu düşmeden ve sıkmadan izleyebileceğiniz bu dizi ve filmleri keyifli biçimde seyredebilirsiniz.
 

Hakan

Çaylak Üye
kullanici
7 Şub 2022
89
38
14
Bu listede Russian Doll ve Görüngü dizisini izlemedim sadece bir ara onlarada bakıcam merak ettim:D diğerlerini izledim hepsi harika diziler Eline sağlık paylaşım için teşekkürler devamını bekleriz @admin
 
Üst Alt